ActiveX priamo v prehliadači Opera

ActiveX priamo v prehliadači Opera

Možno ste už niekedy boli obmedzení najlepším prehliadačom na svete - Opera. Toto obmedzenie sa týkalo neprítomnosti riadiacich prvkov ActiveX. Nemohli ste vykonávať mnoho vecí, ktoré ste dokázali cez Internet Explorer alebo Firefox.

Prvé čo musíte urobiť je stiahnuť si plugin od MeadCo nazývaný Neptune. Sťahujte na adrese: http://www.meadco.com/neptune/download/.

Dopredu upozorňujem, že toto riešenie v podstate spustí prehliadač Internet Explorer priamo v okne prehliadača Opera, čiže to nie je žiadna sláva, ale predsa len niečo. Spustenie prehliadača Internet Explorer značí aj to, že toto riešenie platí len pre operačné systémy Windows.

  • Po stiahnutí pluginu ukončite Operu.
  • Nainštalujte si stiahnutý balíček.
  • Nájdite súbor npmeadax.dll v adresári prehliadača Internet Explorer (zvyčajne súbor nájdete v C:/Program Files/Internet Explorer/PLUGINS). Súbor ďalej skopírujte do adresára, kde je nainštalovaná Opera. Konkrétne do jej pluginového adresára (zvyčajne C:/Program Files/Opera/Program/Plugins).
  • Spustite Operu. Pre otvorenie komponentov ActiveX budete musieť Opere prikázať aby ich otvorila pomocou pluginu Neptune. Toto dosiahnete po kliknutí na tento odkaz v Opere.
  • Teraz otvorte stránku, kde sa nachádza akýkoľvek komponent ActiveX a potom kliknite na nové tlačidlo, ktoré sa vám zobrazí v Opere.

Veľmi dobre sa plugin Neptune uplatní napr. v prípade, že chcete využiť skvelý WYSIWYG editor XStandard. Obšírnejší návod a viac informácií o tejto problematike nájdete na adrese: http://www.opera.com/support/search/supsearch.dml?index=415.

Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: PaBi3 · Kategória: Webdesign · Dátum: 19.04.2006 21:00

Komentáre

#1 LittleMan Web
20.04.2006 16:08
No, kedu uz spominate XStandard .. rad by som vedel, ako ho dostanem do elementu textarea v xhtml kode, aby som mohol články upravovať pomocou neho ...

#2 admin Web E-mail
20.04.2006 20:15
admin Prečítaj si dokumentáciu na oficiálnej stránke.
Konkrétne časť Web Integration.
http://xstandard.com/

#3 zimmi Web E-mail
13.08.2006 19:20
Já přejdu z IE na Operu, abych si pak mohl v jejím okně IE zase spustit? Ano, mám rád hazardf :o).

#4 admin Web E-mail
14.08.2006 03:14
admin Ide v podstate iba o to, aby si si ActiveX spustil v okne Opery za pomoci IE. Viem, že je to hrozné ale vždy lepšie, ako by si to IE mal púšťať samostatne.

#5 podivinsky Web E-mail
20.03.2007 17:59
kde naqjdem príkazy pre postihnutývh na ovládanie pomocou klávesnice bez myši

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti