Detekcia procesora cez RibiCPU

RibiCPU Už dlho som rozmýšľal, že si napíšem nejaký malý program, ktorý bude schopný zistiť, aký hardware je v počítači nainštalovaný. No a kedže doteraz akosi nebolo času, práve Vianoce sa ukázali byť ideálne na vytvorenie tohto môjho vysnívaného "skvostu". Nejde práve o časovo najjednoduchšiu záležitosť a tak som sa nateraz musel trochu uskromniť. Namiesto toho, aby som vytvoril program, ktorý otestuje všetky hardwarové súčasti PC, som vytvoril taký, čo aspoň detekuje procesor a jeho vlastnosti a schopnosti. Nazval som ho pekne sebecky, ako inak, RibiCPU.

Mojou hlavnou inšpiráciou bol veľmi známy program CPU-Z. RibiCPU síce zatiaľ zďaleka nie je tak schopný, čo-to už ale dokáže. Ide o maličký konzolový program, ktorý po skončení vytvorí súbor ribiCPU.txt. V ňom sú uložené všetky zistené dáta.

Program v súčastnom stave dokáže identifikovať procesory od Intel Pentium až po najnovší Intel Core 2 Quad s jadrom Yorkfield, rovnako ako aj procesory AMD of K5 až po Athlon 64 X2 (podpora Phenomov bude pridaná každú chvíľu). Aby som si však skutočne mohol byť istý, že všetko funguje ako má (pretože program má ešte veľa bugov na vychytanie), prosím, stiahnite si program, spustite ho a pošlite mi výsledný ribiCPU.txt súbor na richardbiely(at)gmail(dot)com. Ak bude procesor nesprávne identifikovaný, prosím, napíšte aj, aký procesor skutočne máte (chybu as okamžite pokúsim opraviť).

RibiCPU.exe

Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: Richard Biely · Kategória: Ostatné · Dátum: 26.12.2007 11:20

Komentáre

#1 sloper Web
26.12.2007 14:03
Program sa nespustí, hlási "Systém nemůže spustit určený program"... Frčím na Intel, ak sa ozveš na môj mail (tvoj nenachádzam), môžem poslať detaily OS a CPU.

#2 Dino
26.12.2007 14:31
Musím povedať, že mne to išlo a výsledok je vskutku dobrý. :) Keď spravíš výstup do HTML a bude tam aj graf atď., tak to bude dobré (ale to aj tak ok RibiCPU nečakám. :D

#3 MarV
29.12.2007 13:51
Aký je význam tohto programu?
Oproti CPU-Z?

Autorovi na zamyslenie:
- Prečo radšej nepomôcť vývojárom CPU-Z?
- Prečo to nespraviť ako OpenSource?

Práve takýto prístup ľudí robí z Linuxu nepoužitelný operačný systém.

#4 Ribi Web E-mail
29.12.2007 15:31
Ribi RibiCPU nikdy nebol myslený ako konkurencia pre CPU-Z a s najväčšou pravdepodobnosťou ani nebude (a netýka sa to samozrejme len CPU-Z, pretože programov, ktoré dokážu to čo on, je viac než dosť). RibiCPU je len taký malý programček, ktorý som "z nudy" napísal.

Prečo nepomôcť vývojárom CPU-Z? A s čím by som im mal pomôcť? S písaním change-logu? V žiadnom prípade by som pre nich nebol prínosom.

OpenSource? Ak raz náhodou dostanem chuť pripraviť ľudí, ktorí by chceli napísať niečo podobné o prekvapenie a zábavu, potom *možno* zverejním aj zdrojový kód.

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti