Internetové prezentácie Orange, T-Mobile a Telefónica O2

Internetové prezentácie Orange, T-Mobile a Telefónica O2

O tom, že stránky slovenských mobilných operátorov Orange, T-Mobile/T-com a teraz už aj Telefónica O2 (ďalej len O2) majú svoje muchy som sa presvedčil pri ich hlbšom prehliadaní.

O nekvalitnej prezentácií Orangeu som už raz písal, ale samozrejme je nutné dodať aj screenshoty (sú umiestnené v pokračovaní článku). Pokiaľ ste pred pár dňami navštívili biznis sekciu, mohli ste vidieť nádhernú položku v menu, ktorá niesla názov default. Táto položka nikam neodkazovala, čiže ju správca webu asi zabudol odstrániť. Niečo takéto môže na zákazníka pôsobiť veľmi nepekne. Takýto problém nie je ničím výnimočným a dá sa tolerovať. Z obsahového hľadiska je však Orange natoľko lenivý, že nedokáže zákazníkom poskytnúť ani dostatočný prístup k informáciám o mobilných telefónoch. Predstavte si, že potrebujete informácie o nastavení služby WAP. Možno budete mať šťastie a horko ťažko sa dobojujete na stránku, kde nájdete jednotlivé nastavenia pre špecifický typ mobilného telefónu. Problém nastáva v momente, keď si uvedomíte, že zoznam mobilných telefónov tvoria len modely, ktoré by ste sa dnes hanbili vytiahnúť z vrecka.

T-Mobile je na tom s kvalitou celkom dobre (obsahovo) a nenašiel som u neho nič zvláštneho, až na vyhľadávanie. Pokiaľ zadáte určitý reťazec do vyhľadávania, môže sa vám stať, že vo výsledkoch sa objaví JavaScript kód pred textom. Mnohí ľudia, teda asi 99,9…% populácie niečo také neprečíta. Kedysi, pred príchodom T-Comu existovala stránka Slovak Telecomu. Pamätám si, že mala červenú hlavičku a v nej menu. Na tieto časy si môžete spomänúť, pokiaľ vyvoláte na ich aktuálnej stránke chybu 404. Dostanete sa na rozpadnutú stránku, ktorá je mutáciou starej stránky Slovak Telecomu s novým T-Com.

O2 je na Slovensku celkom neznámy. Je to pre ľudí niečo nové, čo doteraz nepoznali a chcú to spoznať za cenu 2Sk/min. Stránka O2 nemá prezentáciu so slovenskou doménou .sk, pretože na doméne o2.sk sídli hlúpa stránka o kyslíku. Takéto dovolené krádeže nemám rád. To by však malo riešiť O2. Skutočné sídlo ich slovenskej prezentácie nájdete na: http://sk.o2.com/. Na ich stránke zatiaľ nie je toľko vecí okrem textu, ktoré sa dajú hodnotiť. Jediné čo môžem vytknúť je preklep čo som našiel. Predsa tých textov tam tak veľa nie je, tak prečo si na to O2 nedohliadne? Na zákazníka môže preklep pôsobiť negatívne, niektorí dokonca stratia dôveru.

Týmito "postrehmi" som chcel poukázať len na to, že vo veľkých firmách by sa nemali objavovať žiadne chyby, ktoré som uviedol. Je to niečo iné ako chyba na weblogu :-). Predsa len sa im dá vyvarovať používaním kontroly pravopisu alebo zvýšenou pozornosťou správcu webu, ktorá chýba najčastejšie. Väčšina chýb (možno už všetky) uvedené v článku sú už neaktuálne. Dôležité však je, že existovali a sú opravené.

Orange - Nezmyselná položka v menu
Orange - Nezmyselná položka v menu

Orange - Staré informácie o mobilných telefónoch
Orange - Staré informácie o mobilných telefónoch

T-Mobile - JavaScript ako text vo vyhľadávaní
T-Mobile - JavaScript ako text vo vyhľadávaní

T-Com - Chybová hláška 404
T-Com - Chybová hláška 404

Telefónica O2 - Preklepy
Telefónica O2 - Preklepy

Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: PaBi3 · Kategória: Zo sveta · Dátum: 24.01.2007 00:00

Komentáre

#1 spejcy
24.01.2007 00:23
nahodou, dobry postreh, len tak dalej, good work :)

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti