Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000

Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000

Opäť raz sa Microsoft rozhodol rozmútiť trochu vody v rybníku svojich hardwarových produktov. Výsledkom sa stalo kombo klávesnice a myši, tentokrát určené ani pre hráčov, ani pre pisateľov, ale pre stále viac sa rozširujúcu skupinu zákazníkov využívajúcich počítač ako domáce kino. A ako tu už u setov Microsoftu býva dobrým zvykom, ide o riešenie, ktoré rozhodne nesklame a stojí za zváženie.

Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000

  1. Balenie
  2. Vyhotovenie
  3. Ovládače, záver

Ovládače

Inštalačné CD, ktoré bolo k obom zariadeniam dodané, obsahuje, ku dňu recenzie, najnovšie ovládače vo verzii 6.1. Určené sú pre operačné systémy Windows a, trochu prekvapivo, pre operačné systémy Mac OS X vo verzii 10.2.x a 10.5.x (v ostatnom čase ide o čoraz viac zabehnutý trend). Mojim operačným systémom bol Windows Vista.

Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000 Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000

S inštaláciou nebol žiadny problém. Klávesnica aj myš boli okamžite rozpoznané tak, ako mali byť - behom niekoľkých okamihov som mohol set používať. Po inštalácii ovládačov na pracovnej ploche pribudnú dve ikony – Microsoft Keyboard a Microsoft Mouse. Ide vlastne len o odkazy na obyčajných správcov klávesnice a myši, ku ktorým sa môžete dostať aj cez control panel (správca zariadení), teraz však obohatených o nové funkcie. Umožňujú nastaviť funkcie pre jednotlivé funkčné klávesy na klávesnici, takisto ako funkcie pre dve špeciálne tlačidlá myši. V prípade myši má užívateľ navyše možnosť nastaviť aj jednu z niekoľkých možných úrovní spotreby, citlivosť scrollovacieho kolieska v štandardných smeroch, ako aj citlivosť kolieska pri scrollovaní do strán.

Ak budete náhodou v budúcnosti plánovať zmenu hardwaru, nie je problém v ovládačoch jednoducho prepnúť myš či klávesnicu na nové zariadenie v zozname a bez problémov ho používať (reinštalácia teda v prípade upgrade na známe zariadenie nie je nutná).

Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000 Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000

Ako klávesnica, tak aj myš boli k dispozícii takmer ihneď po nabehnutí operačného systému. Počkať bolo treba len na nabehnutie správcu bluetooth zariadení (to sa stane ani nie päť sekúnd po štarte, v dobe, keď spúšťajúci sa systém ešte statočne swapuje).

Záver

S Microsoft Wireless Entertainment Desktop 7000 mám veľmi dobré skúsenosti. Obe súčasti tohto celku sú dizajnovo podarené, nezaostávajú však ani po funkčnej stránke.

Klávesnica je využiteľná nielen na ovládanie domáceho počítačového centra (čo je jej primárnym zameraním), ale ak privriem oko nad neprítomnosťou numerickej časti, prekvapivo dobre sa na nej píše. Nemôže sa síce porovnávať so skvôstom typu Natural Ergonomic Keyboard 4000, bežné klávesnice ale s pokojným svedomím strčí za klobúk. Mohli by sa ozvať hlasy kritizujúce jej notebookové rozloženie kláves, najprv ale odporúčam vyskúšať a až potom súdiť. Vďaka touchpadu a širokej škále špeciálnych kláves je klávesnica pripravená aj na ľudí, ktorí túžia vychutnať si ovládanie PC z diaľky, napr. aj bez otravovania sa myšou.

Myš v ruke sedí takmer ako uliata (ako vždy ale bude záležať na veľkosti vašich dlaní), dobre sa ňou pohybuje, kurzor je celkom presný. Kladne hodnotím dokovaciu stanicu, vďaka ktorej má myš zabezpečený prakticky bezhraničný prísun energie a je teda vždy plne pripravená podať zo seba plný výkon. Vyzdvihujem aj fakt, že napriek tomu, že nie je z najľahších, po stole akoby sa vznášala (pritom pre mnohé, aj oveľa ľahšie myši, je tento pojem tabu).

Microsoft Wireless Entertainment Keyboard 7000
+ design
+ funkčnosť
+ vyhotovenie
- neohrabanosť pri písaní číslic
- horšie umiestenie šípok a kláves na ľavom okraji klávesnice

Microsoft Laser Mouse 8000
+ pevnosť koštrukcie
+ pohodlnosť pri manipulácii
+ nabíjacia stanica
+/- sedí pravákom aj ľavákom
- občasné oneskorenie

Cena kompletu: 3800 až 4500 SKK s DPH

Za možnosť uverejnenia recenzie ďakujeme www.pretaktovanie.sk.

Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: Richard Biely · Kategória: Ostatné · Dátum: 28.02.2008 08:53

Komentáre

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti