Nekvalitná internetová prezentácia operátora Orange

Nekvalitná internetová prezentácia operátora Orange

Určite ste už mali možnosť navštíviť stránky operátora Orange. Či už využívate služby T-Com alebo T-Mobile, určite ste tam museli byť. Nechápem prečo si taká veľká spoločnosť nedokáže zabezpečiť prístupnú stránku, na ktorej sa niečo hodnotné dá nájsť a dozvedieť.
Zlý zdrojový kód
Kritizovať môžem už aj úvodnú stránku, ktorá je fakt hrozná. Cez celú stránku je vylepený flash, ktorý znázorňuje väčšinou niečo nepodstatné. Stránka je ako inak napísaná v úbohých tabuľkách čo zabraňuje rýchlejšiemu načítavaniu. Čo ma však nahnevalo ešte viac, tak to boli obrázkové tlačítka. Zjavne webdizajnér Orangeu nevie ako sa používa CSS v kombinácií s elementami <div>. CSS totiž používa len na tabuľky a elementy <a>.

Orange nekladie ohľad na prístupnosť
Prístupnosť je značne skazená už predchádzajúcim odstavcom o zlom zdrojovom kóde. Zasahuje to najmä do spomínaných obrázkových tlačidiel. Prehľadnosť stránky je neskutočná. Nenašiel som nič čo som hľadal (okrem nepodstatných informácií na úvode), keď som sa pokúsil použiť vyhľadávanie, tak som nepochopil čo znamená vyhľadávanie v zozname stránok alebo v tipoch a trikoch. Prečo je to vlastne rozdelené? Deliť vyhľadávanie je nesprávne.

Povedzme že si napríklad chcem nájsť informácie o internete od Orangeu. Trvá to značnú dobu kým niečo také nájdete. Po dlhšej dobe blúdenia sa dostanete do menu "Základné služby", kde nájdete dva bloky rozdelené na štandardné a dátové služby. Z dátových služieb si vyberiete "Orange Internet". Nájdete jeden plátok textu v ktorom sa dozviete akurát aký sú drahý. Dole môžete kliknúť na odkaz, ktorý by vám mal poskytnúť omnoho viac informácií. Dostanete sa na stránku s ktorej sa nedá vrátiť ani späť na Orange.

Nesprávna jazyková mutácia
Stránky Orange sú napisané celé v slovenčine. Ale je to naozaj tak? Nie. Všimnite si nesprávne URL. Kliknite povedzme na "Pokrytie" a URL bude vyzerať nasledovne:
http://www.orange.sk/private/coverage/gsm/default.dwp
Neviem čo by sa stalo pri použití
http://orange.sk/pokrytie/gsm/
Určite by to ľuďom, ktorí neovládajú cudzí jazyk pomohlo trochu viac v orientácií.

Verdikt
Celková kvalita Orangeu je vysoká ale veľmi ju degraduje internetová prezentácia, ktorá je stará a neprístupná. Návštevník sa dozvie viac o hlúpostiach ako o operátorovi a jeho službách.
Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: PaBi3 · Kategória: Zo sveta · Dátum: 24.03.2006 21:00

Komentáre

#1 tubes Web E-mail
25.03.2006 10:44
Úplne musím súhlasiť je to strašná stránka. To isté platí aj o orangeportal-i a odosielaní SMS.

#2 t3rb1
25.03.2006 12:27
raz som hladal nejaku informaciu o nejakej sluzbe a vyhladavanie je fakt na prd, som pouzil google a dal zobrazit vysledky len z webu orange

#3 Frko Web E-mail
27.03.2006 17:47
Úplne súhlasím. Osobne používam orage stránky ako odstrašujúci príklad zlého a zdĺhavého načítavania.
Hoci ako dobrý internet aj tak to trvá večnosť.

#4 attila szabo Web
21.05.2006 14:16
podla mna www.tatrabanka.sk je na tom horsie.

#5 Hela E-mail
08.10.2007 14:23
Máte pravdu. Je to katastrofálna stránka. Skutočne ľutujem, že som ich zákazníkom. Neviem na nej nič nájsť a to ma vytáča. T-mobile má urobený aspoň dobrý prehľad akciových telefónov... A Orange? Je to blúdisko neužitočných informácii.

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti