NicEdit - Micro Inline WYSIWYG

NicEdit Už sa stalo mojou obľubou skúšať rôzne WYSIWYG editory. Prednedávnom som narazil na zaujímavý editor NicEdit, ktorý síce nevyniká generovaním kvalitného XHTML kódu, ale je nesmierne ľahko implementovateľný. Stačí na stránku nahrať 30kB (po gzip kompresií 7kB) veľký súbor a inicializovať ho krátkym jednoriadkovým kódom. S podporou prehliadačov som nemal žiadne problémy. Dokonca bez problémov funguje aj application/xhtml+xml. Taktiež konfigurovateľnosť je na vysokej úrovni. Môžete si zvoliť, ktoré funkcie editoru vypnete. Ja som ihneď zrušil fontsize, fontfamily a pod. strašidlá. Máte dokonca na výber aj ukladanie cez AJAX. Som zvedavý na novú verziu (najnovšia je 0.26), pretože sľubuje veľké veci - tabuľky, obrázky (s uploadom), témy, multijazyčnosť alebo integráciu do rôznych CMS.

Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: PaBi3 · Kategória: Webdesign · Dátum: 01.03.2008 22:41

Komentáre

#1 Igor Kulman Web E-mail
02.03.2008 01:56
Mojim favoritom je TinyMCE, tiez funguje vo vstekych prehliadacoch, podporuje rozne jazyky aj s kontrolou pravopisu a da sa jednoducho integrovat do CMS, napriklad pri vkaladni odkazu dokaze ponuknut odkazy na vsetky stranky vramci CMS, obrazky uploadnute cez CMS a pod.

#2 Martin Hattas Web E-mail
02.03.2008 11:30
Mne sa páči jeho jednoduchosť. Dúfam, že nenabuble ako FCKEditor alebo jemu podobné.

#3 Matugaur E-mail
14.04.2008 17:26
Zdravím. Pred chvíľou som odstránil zo stránky fkceditor, ale nanešťastie som zistil ako spustiť v phprs 2.8.1 nicEdit. Viete mi poradiť ako na to. ďakujem vopred.

#4 admin Web E-mail
14.04.2008 17:29
admin [3] Matugaur, čo takto si prečítať hneď úvodnú stranu oficálnej stránky nicedit?

<script src='http://js.nicedit.com/nicEdit-latest.js' type='text/javascript'></script>
<script type='text/javascript'>bkLib.onDomLoaded(nicEditors.allTextAreas);</script>

#5 odckuler E-mail
11.12.2008 14:11
[1] Igor Kulman, Suhlasim :) a uplne najviac sa mi pači v tom že sa da nastaviť čo chcem aby sa dalo robiť... napr že povolim si len bold :-D atd... :) ale ani jeden komerčny editor nema na vlasny :-D čo si spravite sami :)

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti