PIPNI webhosting!

Dátum: 30.04.2005 21:47 · Kategória: Zo sveta · Autor: PaBi3
V dnešnom článku prinášam recenziu o webhostingu pipni.cz Je to jeden z najväčších hostingov na českom internete. V tejto recenzií by som opísal program "free hosting", ktorý je z prvého pohľadu bežného užívateľa úžasný.

Rychle do Linuxu

Dátum: 30.04.2005 21:45 · Kategória: Software · Autor: Marek Stopka
Pokiaľ doma netrávite čas len pri operačnom systéme Windows určite pre váš nebude hriech si prečítať tento článok o Linuxe, ktorý vás rýchlo prevetrá po svete operačného systému Linux.

Ladíme Windows - 2. diel

Dátum: 30.04.2005 21:42 · Kategória: Software · Autor: Ribi
Každý majteľ populárneho operačného systému Windows od ešte populárnejšej spoločnosti Microsoft si občas povie, že takto to už ďalej nepôjde. Nie že by bol Windows zlý operačný systém, ale treba priznať, že má "pár" neduhov. Tie sa pokúsime odstrániť.

Ladíme Windows - 1.diel

Dátum: 30.04.2005 21:41 · Kategória: Software · Autor: Ribi
Každý majteľ populárneho operačného systému Windows od ešte populárnejšej spoločnosti Microsoft si občas povie, že takto to už ďalej nepôjde. Nie že by bol Windows zlý operačný systém, ale treba priznať, že má "pár" neduhov. Tie sa pokúsime odstrániť.

XHTML a CSS, 5.diel

Dátum: 30.04.2005 21:22 · Kategória: Webdesign · Autor: PaBi3
V tejto časti seriálu sa dozviete trochu menší náhľad na problematiku XHTML a aj menší popis rozdielov medzi XHTML a HTML. Tak ako v každej časti dlhý článok málo výsledku ale efekt vedomostí sa zvýši.

XHTML a CSS, 4.diel

Dátum: 30.04.2005 21:07 · Kategória: Webdesign · Autor: PaBi3
Práca s farbami odkazov a stále trochu viac zameraná časť na CSS vám prináša kompletný návod na úpravu layoutu a jeho kompletný rozvoj. V tomto diele si pozrieme aj náš vytvorený layout aby ste si nemuseli stále kopírovať zdrojový kód ale aby ste hneď videli ako to vyzerá.

XHTML a CSS, 3.diel

Dátum: 30.04.2005 20:54 · Kategória: Webdesign · Autor: PaBi3
V tejto časti sa dozviete všetko o formulovaní stránky do CSS a následne ju postaviť na XHTML 1.1. Nájdete tu aj základné informácie o CSS a dozviete sa tak trochu aj jeho rozšírenú syntax. Zdrojový kód stránky sa trochu prerobil od minulej časti ale v základe je to jej priame pokračovanie.

XHTML a CSS, 2.diel

Dátum: 30.04.2005 20:51 · Kategória: Webdesign · Autor: PaBi3
V poradí druhá časť seriálu XHTML a CSS vás privedie k základným informáciám o
CSS a ukáže vám menší príklad ako ho využiť v splupráci s XHTML. Príklad v článku je pokračovanie
zdrojového kódu xhtml dokumentu z minulej časti seriálu. Táto časť sa sústreďuje skôr na CSS ako na XHTML.

XHTML a CSS, 1.diel

Dátum: 30.04.2005 20:47 · Kategória: Webdesign · Autor: PaBi3

XHTML a CSS je budúcnosť webu, ktorá prináša mnoho vylepšení a novinek od zastaralého HTML. Medzi HTML a XHTML nie je veľký rozdiel a preto nebude ťažké zvyknúť si na novú syntax, ktorá sa líši len drobnosťami. CSS je taktiež jednou z technológií, ktorú bude tento seriál zahŕňať.

Cieľom tohoto seriálu bude naučiť vás vytvárať "moderný" web pomocou CSS - kaskádových šablón, XHTML dokumentov a rovno vám môžem povedať, že na tag <table>, na ktorý ste si určite zvykli môžete zabudnúť. Sú to zastaralé technológie, ktoré už pomaly vypadávajú z internetu. XHTML sa od HTML odlišuje v mnohých smeroch ale štruktúra zápisu zostala rovnaká. XHTML je teraz vo validite trochu prísnejšie ale keď tvoríte web v XHTML tak to určite nebude v editore FrontPage ale musíte ho písať ručne. Snáď taký menší nezvyk prinesie XHTML tým, ktorí si zvykli písať tagy veľkými písmenami, ale myslím, že to nie je až taký problém sa preorientovať na malé písmená. Všetky tagy sa v XHTML píšu malými písmenami, inak by validátor bral tagy písané veľkými písmenami ako chybný zápis. Prejdime k písaniu stránky.


PHP pre začiatočníkov - Databázy, 11.diel

Dátum: 30.04.2005 20:34 · Kategória: Programovanie · Autor: PaBi3
V tejto časti sa presunieme ďaleko od základnej syntaxi a začneme využívať databázu MySQL pomocou ktorej sa naučíme tvoriť web rýchlo a prehľadne. Od tejto časti začína skutočná dynamika resp. využívanie php a databázy.