RibiCPU v zdrojovom kóde

RibiCPU v0.27 Ubehlo už pol roka od zverejnenia RibiCPU, malého programu na detekciu CPU a jeho vlastností a schopností. Takisto je tomu asi pol roka, čo som v zdrojovom kóde nezmenil ani čiarku. Teda až do včerajšieho dňa, keď som sa k programu vrátil, riadne na ňom zapracoval a mnoho vecí vylepšil.

Okrem iného som sa rozhodol, že zverejním zdrojový kód, aby si mohol každý, len tak zo zaujímavosti, pozrieť, ako asi taký detekčný software vyzerá. Nejde síce o žiadne veľdielo softwarového inžinierstva (a z mojho pohľadu ide o narýchlo zlepený balast), rozhodne je v ňom ale kus práce a preto dúfam, že ho aspoň niektorí z vás ocenia.

Verzia programu, ktorého zdrojový kód si budete môcť podrobne preštudovať, prináša oproti predchodcovi najmä zmeny v oblasti detekcie mobilných verzií procesorov, mal by už rozpoznať procesory AMD Phenom, ako aj nové embedded procesory Intel Atom.

RibiCPU v0.40Myslím, že program už dosiahol určitú úroveň a nastal preň čas pohnúť sa ďalej a pridať doň novú funkcionalitu. V prvom rade dostane poriadne GUI, výstup do HTML a rozšírenie detekčných schopností za hranice značiek AMD a Intel, ako aj schopnosť detekcie voltáže čítaním z čipov na základnej doske (čo si isté úsilie rozhodne zaberie). Stále sa ale chcem držať pôvodnej myšlienky - má ísť o malý programček, ktorý o procesore zistí všetky potrebné informácie. O CPU sa toho dá zistiť síce omnoho viac, ale o vatu vo výstupnom súbore vážne nemám záujem. Ak vy áno, nič vám nebráni si ju do programu pridať.

Ak budete mať akékoľvek otázky ohľadom zverejnenej verzie, pýtajte sa. Program teraz prechádza rozsiahlymi zmenami v architektúre a funkčnosti (na profesionálnejšiu úroveň) a preto zdrojový kód k jeho ďalším verziám už zverejnený nebude.

main.cpp, cacheinfo.h, datatypes.h, RibiCPU.zip

Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: Richard Biely · Kategória: Programovanie · Dátum: 30.06.2008 11:51

Komentáre

#1 BinDiv
03.07.2008 12:22
Prečo si neuviedol zdroje, kde si čerpal info o detekcií?

#2 Ribi Web E-mail
06.07.2008 13:10
Ribi Zdrojmi sú dokumentácia k CPUID inštukcii od jednotlivých výrobcov CPU (AMD, Intel, VIA...)

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti