Telefónica O2 - prečo sa registrovať?

Telefónica O2 - prečo sa registrovať?

Telefónica O2 Pokiaľ sa vám zdajú ceny predplatených kariet u súčasných operátorov privysoké, riešením bude prestup k alternatívnemu operátorovi Telefónica O2. Zostáva už len niekoľko dní do oficiálneho spustenia siete. Odporúčam sa registrovať do konca januára, pretože inak bude cena SIM kariet dvojnásobná. Teraz to budete mať len za 50 Sk.

V súčastnosti ste si mohli všimnúť vysoké úsilie Orangeu a T-Mobilu presadzovať svoje super výhodné služby, najmä prostredníctvom televízie. Reklama (nielen) v televízií má ľudí nalákať na výhodné služby ako napríklad Paušál 9 Sk alebo Easy Plus. Na prvý pohľad sa zdajú byť veľmi výhodné a nuti vás to zamyslieť sa nad možnosťou takto nízkych cien. Jedna ponúka skvelý paušálny poplatok len 9 Sk a tá druhá SMS zadarmo. Takmer nikto si však neprečítal text napísaný miniautúrnymi písmenkami. Skutočná cena sa ukrýva práve tam. Z reklamy ste sa vôbec nedozvedeli (malý text nestihnete prečítať), že po objednaní Paušálu 9 Sk sa musíte zaviazať na 24 mesiacov a počas tejto doby musíte využiť služby v hodnote 4000 Sk. Podľa mňa bol cieľ tejto služby ďalšie nalákanie zákazníka na 24-mesačnú viazanosť u Orangeu. S Easy Plus od T-Mobile môžete SMS-ky posielať zadarmo. To hovorí reklama, ktorá ako vždy - neklame. Nehovorí však o tom, že zadarmo je to len v období od 6.00 do 18.00 hodiny a navyše si musíte dobiť kredit v hodnote 500 Sk.

Podobné praktiky bude používať (vlastne už používa) aj Telefónica O2. Tej sa to dá zatiaľ odpustiť niekoľkými dôvodmi (najmä cenou hovorov).

Čo ponúka Telefónica O2?

Porovnanie O2 oproti súčasným operátorom
Telefónica O2 Orange, T-Mobile
Ceny hovorov do siete O2 pre zákazníkov s predplatenými kartami sú zatiaľ len 2 Sk/min s tarifikáciou 1+1. V priemere pýtajú až 9 Sk/min., čo je naozaj výsoká cena. Vidieť, že na Slovensku doteraz nemali žiadnu konkurenciu a robili si čo chceli.
Aktivácia aj deaktivácia služieb CLIP, CLIR je zadarmo. Osobne som sa najviac potešil službe CLIP. Orange aj T-Mobile vyžadujú za CLIP350 Sk. Je to normálne?
Prenos dát GPRS a EDGE je aktivovaný na preplatených kartách. Za 1/MB zaplatíte 29 Sk, avšak táto služba nie je nevyhnutnosťou. Orange ani T-Mobile neposkytujú služby GPRS a EDGE na predplatených kartách.
Roaming je jednoznačne najvýhodnejší u O2 pokiaľ voláte do mobilných sietí. Za hovor do ČR zaplatíte 8,50 Sk/min., do štátov EU je to 12 Sk/min. Hovory do ostatných štátov sa pohybujú od 17 do 49 Sk/min. Ceny do mobilných sietí začínajú od 11 do 17,40 Sk/min. pre ČR aj EU. Hovory do iných štátov sa pohybujú od 11,40 do 48,40 Sk/min. T-Mobile má jednoznačne najdrahší roaming, kdežto Orange je na tom omnoho lepšie.

Ceny som čerpal z Mobilmánie.

Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: PaBi3 · Kategória: Zo sveta · Dátum: 25.01.2007 21:06

Komentáre

#1 iyo Web E-mail
26.01.2007 21:36
Viete kedy bude 02 posielať tie SIMkarty na dobierku? Niektorým predregistrovaným už vraj prišli..

#2 admin Web E-mail
27.01.2007 07:29
admin Myslím, že tí, čo sa registrovali cez internet by mali SIM karty dostať už onedlho. Odosielať sa začalo asi 24. januára.

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti