Tipy pre SEO optimalizáciu

Menšie tipy pre SEO optimalizáciu vám prinesie tento článok. Nájdete tu základy písania obsahu stránky a niekoľko informácie ako zvýšiť PageRank, čiže vašu vyššiu pozíciu vo vyhľadávačoch. Článok je určený pre tých, ktorí vedia čo to je SEO.

Dnes sa už pri pojme SEO veľmi nepozastavujeme. Optimalizáciu stránok pre vyhľadávače si už dnes dokonca môžeme aj kúpiť od firiem, ktoré sú pre tento smer špecializované. Žiaľ žiadny odborník vám nezaručí nikdy prvé miesto vo fulltextovom vyhľadávači. Síce môže zaistiť dobrú optimalizáciu ale nikdy nie ten najlepší výsledok. Ale ak sa na to pozrieme aj s tej lepšej stránky je vždy lepšie mať stránku optimalizovanú ako bez optimalizácie. Najdôležitejšia časť pre seo je asi titulok stránky <title>. Ale nie všetko je len o tagoch ale ide tu napr. aj o kvalitný obsah. Pod "kvalitným" môžeme rozumieť aj obsah(text) v ktorom sú rovnomerne rozmiestnené kľúčové slová a text je pre užívateľa rovnako príjemný na čítanie ako pre vyhľadávač na indexovanie. Pri písaní kódu stránky by sme o SEO ani nemali rozmýšľať. Mali by sme kód písať tak, aby vyhľadávaču bol čo najlepšie indexovateľný. Čo znamená napr. menší počet hypertextových odkazov a hlavne žiadne podvody. Potom sa stránka bude indexovať jednoducho. Podvody v SEO sú síce účinné ale len krátkodobo a ich negatívny efekt sa väčšinou odrazí veľmi nepekne(penalizácia). Preto radšej optimalizujte, tak ako sa má bez akýchkoľvek podvodov a nemusíte sa ničoho báť.

Pri písaní textov a rozložení kľúčových slov musíme taktiež postupovať veľmi opatrne. Nie, že bude tých kľúčových slov viac ako je potrebné, pretože to môže pre vyhľadávač pôsobiť negatívne. Najlepšie je ak použijete kľúčové slovo vo všetkých pádoch. Ich počet môžete určiť podľa dĺžky textov, ktoré píšete. Nezabúdajte kľúčové slová zvýrazňovať pomocou tagov <em> a <strong>. Je to veľmi účinné. Ak chcete ísť stále vo vyhľadávači hore a hore musíte dosiahnuť aj určitý PageRank na to aby ste sa objavili na popredných pozíciách. Zvyšovanie PageRanku tu už bolo nepriamo naznačené resp. sa už o ňom aj hovorilo. Ide o kvalitný obsah. To je pre PageRank veľmi dôležité. Ďalej sú veľmi priaznivé aj výmenné odkazy. Čím lepšia stránka na vás bude odkazovať tým vyšší PageRank dosiahnete. Horšie je to, ak na vás odkazujú stránky, ktoré sú pre vyhľadávač nedôveryhodné. Pre vyhľadávač platí - čím vyšší PageRank tým vyššia dôvera pre vašu stránku. Podľa mňa je to pochopiteľná a celkom rozumná taktika vyhľadávačov.

Odkazy, ktoré máte na vašej stránke by mohli byť tiež spracované podľa predstáv vyhľadávača. Neni na škodu ak používate atribút title, ktorý súvisí s cieľom kam odkazujete. Určitá váha je vložená aj do URL odkazu. Dalo by sa povedať, že vyhľadávač vyžaduje určitú súvislosť s cieľom odkazu. Cieľ odkazu môže byť nejaké kľúčové slovo, ktoré stránka obsahuje v nadpise, metatagoch a obsahu. Čo je nadpis - title - sme si už povedali. Metatagy o ktorých chce vyhľadávač vedieť najviac sú description a keywords. Gigant Google metatagy keywords ignoruje ale iné fulltextové vyhľadávače ich vyžadujú. Ak sa chcete zamerať na určité kľúčové slovo musíte do titulku stránky, nadpisu, metatagov description, keywords a obsahu stránky zapísať kľúčové slovo, na ktoré sa chcete zamerať. Všetky vymenované elementy ich musia obsahovať. Potom stačí, ak na nich niekto odkazuje a určite budete spokojný s výsledkom. Využite tieto tipy pre SEO. Určite pomôžu ;-). Nie všetky sú zahrnuté v článku ale ak si chcete pozrieť výsledok, tak tu je: TopList[PaBi3].

29.06.2005 16:18

PaBi3

SEO, SEM