Toshiba Satellite P300-133

Satellite P300-133 je jedným z predstaviteľov najnovšieho modelového radu notebookov Toshiba, ktoré využívajú služby procesorov Core 2 Duo postavených už na novom jadre série Penryn. K tomu ďalej pripája 17-palcový širokouhlý displej spoločne s klávesnicu s numerickou časťou, slušne výkonnú diskrétnu grafickú kartu a zaujímavý dizajn.

Toshiba Satellite P300-133

Software

Notebook sa štandardne dodáva s predinštalovaným operačným systémom Windows Vista Home Premium 32b. U nás sa samozrejme stretneme s jej českou jazykovou mutáciou a ani mnou testovaný prístroj nebol výnimkou. Okrem operačného systému si nás zvyknú výrobcovia poctiť aj dávkou ďalšieho softwarového vybavenia, ktoré by malo uľahčiť alebo spríjemniť prácu s notebookom. V tomto prípade príde zákazník do kontaktu najmä s utilitami na obsluhu súčastí notebooku. Jedinou výnimkou je Toshiba DVD Player.

Toshiba DVD Player je program na prehrávanie DVD. Za decentným grafickým kabátom sa skrýva veľmi jednoduchý program oplývajúci naozaj len tými najzákladnejšími funkciami na prehrávanie. Omnoho lepšie využiteľný je už predinštalovaný Windows Media Player 11, alebo akýkoľvek iný alternatívny prehrávač. Niekomu sa jednoduchý program na prehrávanie DVD bude páčiť, ja považujem jeho existenciu za nie celkom opodstatnenú.

Toshiba DVD Player

Neodmysliteľnou multimediálnou vlastnosťou notebookov je webkamera. Na jej obsluhu je dodávaný sympatický Toshiba Webcamera Assistent. K Assistentovy sa pristupuje cez panel, ktorý sa zobrazí pri dotyku kurzora myši s hornou časťou obrazovky (podľa toho, kam si panel umiestnite; defaultne je hore). Snímaný obraz dá ukladať ako screenshot aj ako video. Zvoliť si môžete formát kompresie, rýchlosť snímania, rozlíšenie, vypnutie audia, ale aj malé spestrenie v podobe rámikov či malých animovaných obrázkov cez obraz. Nahrávať sa dá až do maximálneho rozlíšenia 1280x1024, obraz je ale od 640x480 trochu neplynulý a pri 1280x800 už veľmi výrazne zaostáva.

Toshiba DVD Player

Stlačenie klávesy FN vyvolá zobrazenie ponuky so špeciálnymi funkciami na hornej strane obrazovky. Medzi inými sa odtiaľto dá meniť nastavenie napájania notebooku (vysoký výkon, rovnováha, úsporný režim), jas displeja, dá sa zapnúť/vypnúť sieť, touchpad, notebook môžete uviesť do režimu spánku, hibernácie a takisto je možné pristupovať k dodávanému softwaru Toshiba. Škoda zbytočnej funkcie na vypnutie zvuku na klávese Esc. Táto voľba je už prístupná z „multimediálneho panelu“ nad klávesnicou jediným stlačením.

FN Panel

O ochranu počítača pred škodlivými infiltráciami sa stará 30-dňová verzia McAfee Internet Security Suite 2008. Chráni pred vírusmi, spywarom, adwarom, obsahuje firewall a antispamovú ochranu.

Zvyšok programového príslušenstva tvorí software od Google a utility na obsluhu a konfiguráciu notebooku.

Toshiba Recovery Disk Creator Toshiba Assist Centrum nastavenia mobilných zariadení

Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: Richard Biely · Kategória: Ostatné · Dátum: 24.08.2008 17:00

Komentáre

#1 idandra E-mail
23.03.2009 16:53
...mala som tento model, dizajnovo je fakt vymakany...horsie je to s hardverom...ale nastastie mi vratili peniaze a kupila som si HP :)

#2 m@te Web E-mail
27.03.2009 16:56
neviem, ci aj tento ma taku hladku lesklu klavesnicu. Pisal som na takej a bolo to priserne. A taktiez tie velke buttony pod touchpadom - na stlacenie potrebovali viac sily ako by sa ziadalo.

#3 Ghostix E-mail
10.09.2009 19:48
No ja mam sice iny model ale dizajnovo vyzera fakt super, s hardwerom som spokojny jedinou nevyhodou je ze je stale zacapkany na spodnej casti...pokial vsak nemam mastne prsty na tej klavesnici nevydno vobec nic...a s buttony su podla mna super, jediny probem je podla mna s chaldenim kedze fajne pecie :D

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti