Toshiba Satellite P300-133

Satellite P300-133 je jedným z predstaviteľov najnovšieho modelového radu notebookov Toshiba, ktoré využívajú služby procesorov Core 2 Duo postavených už na novom jadre série Penryn. K tomu ďalej pripája 17-palcový širokouhlý displej spoločne s klávesnicu s numerickou časťou, slušne výkonnú diskrétnu grafickú kartu a zaujímavý dizajn.

Toshiba Satellite P300-133

Záver

Ak by som mal recenzovaný model zhodnotiť po stránke vzhľadu, musel by som sa na vec pozrieť z dvoch rôznych zorných uhlov. Lesklá povrchová úprava síce pridáva notebooku na atraktivite, dáva mu tvár, ale rovnako dobre po tejto tvári maľuje šmuhy. Za slabších svetelných podmienok si to možno ani nevšimnete, no len čo sa zlepšia, budete vidieť všadeprítomné odtlačené stopy po rukách a prstoch. Istou formou zadosťučinenia je, že sa dajú jednoducho odstrániť. Napr. prechod zápästia má efekt takmer ako prechod handričkou.

Veľký širokouhlý displej notebook predurčuje na pozeranie filmov. Aj tu by sa ale dali nájsť určité nedostatky. V prvom rade ma trochu zamrzelo rozlíšenie. 1440x900 je na 17“ predsa len trochu málo, lepšie by bolo siahnuť po displeji s o stupeň vyšším rozlíšením 1680x1050. Nejde ani tak o zápor, ako o pripomienku - v tomto prípade sú rozhodujúce preferencie zákazníka. Vďaka technológii TruBrite je obraz jasný a kontrastný, môže ale pôsobiť presvietene. Pozorovacie uhly sú dobré, farebné podanie priemerné. Nevýhodou antireflexnej vrstvy je, že v obraze sa odráža aj okolie.

Toshiba Satellite P300-133

Kto uvažuje o použití P300 ako notebooku na nejaké dlhšie cestovanie, mal by sa radšej poohliadnuť niekam inam. Ani pri šetrnom zaťažení nevydrží omnoho viac ako 2 hodiny a dokúpenie väčšej batérie nie vždy predstavuje riešenie. Teploty nikdy nepresiahnu neúnosnú úroveň, maximum sa drží na cca. 40°C), takže tavenie plastov či popáleniny nôh neprichádzajú do úvahy.

V pokoji sa úroveň hlučnosti drží na takmer nezachytiteľnej úrovni, pri väčšej záťaži sa ventilátor roztočí a začne o sebe dávať vedieť. Pri hraní hry neprekáža, pri pozeraní filmu môže miestami trošku vadiť.

Z hľadiska výkonu je na tom veľmi dobre. Výkonný procesor, pevný disk (na notebookové pomery), grafická karta. Vďaka jeho výbave nie je problém si na notebooku zahrať aj najnovšie hry. U niektorých sa musíte obmedziť v detailoch, ak vám ale nevadí hrať v rozlíšení 1280x800, nebude žiadna predstavovať výraznejší problém (s výnimkou Crysis a pár jemu podobným). Procesorový výkon je viac ako dostačujúci.

Celkovo vzaté, Toshiba Satellite P300-133 sa mi ako notebook páčila. Je to podarené zariadenie s vyváženým výkonom a dobrým vzhľadom, ktoré do bodky dokáže nahradiť „plnohodnotný“ počítač. Podľa môjho názoru bol pre Toshibu tento notebook krokom tým správnym smerom a už sa teším na jeho pokračovateľa, ktorý sa pravdepodobne bude pýšiť už značkou Centrino 2.

Za zapožičanie testovaného notebooku Toshiba Satellite P300-133 ďakujeme spoločnosti Toshiba. Za možnosť uverejniť článok ďakujeme stránke www.pc.sk.

Toshiba

Hodnotenie

Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: Richard Biely · Kategória: Ostatné · Dátum: 24.08.2008 17:00

Komentáre

#1 idandra E-mail
23.03.2009 16:53
...mala som tento model, dizajnovo je fakt vymakany...horsie je to s hardverom...ale nastastie mi vratili peniaze a kupila som si HP :)

#2 m@te Web E-mail
27.03.2009 16:56
neviem, ci aj tento ma taku hladku lesklu klavesnicu. Pisal som na takej a bolo to priserne. A taktiez tie velke buttony pod touchpadom - na stlacenie potrebovali viac sily ako by sa ziadalo.

#3 Ghostix E-mail
10.09.2009 19:48
No ja mam sice iny model ale dizajnovo vyzera fakt super, s hardwerom som spokojny jedinou nevyhodou je ze je stale zacapkany na spodnej casti...pokial vsak nemam mastne prsty na tej klavesnici nevydno vobec nic...a s buttony su podla mna super, jediny probem je podla mna s chaldenim kedze fajne pecie :D

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti