SEO - Hypertextové odkazy, 2.diel

SEO - Hypertextové odkazy, 2.diel

Hypertextové odkazy sú pre optimalizáciu stránok pre vyhľadávače(SEO) nevyhnutnosťou, ak chcete dostať stále vyššie a vyššie vašu stránku vo vyhľadávači prečítajte si diel o hypertextových odkazoch.
Hypertext alebo lepšie povedané hypertextové odkazy na webe sú súčasťou každej stránky. Môžu odkazovať kdekoľvek kam treba ale nie vždy je to tak. Hypertextové odkazy by mali mať svoje meno na stránke čo sa odrazí v pozícií vo vyhľadávači. Aby si také meno odkaz vybudoval nemali by ste zabúdať ho zvýrazniť. V SEO optimalizovanom webe nesmie chýbať správna spolupráca metatagov description, keywords,title a nadpisov s obsahom webu, pretože pre váš web bude zbytočné vlastniť plno metatagov, ak nemáte obsah. Súčasťou obsahu sú aj hypertextové odkazy. Jednou s vecí čo ešte dokáže pridať trochu na správnom zvýraznení je atribút title. Odporúčam pridávať všade kde je to možné. Nech atribút title obsahujú všetky možné elementy súvisiace buď s obsahom webu alebo s metatagmy či s akýmkoľvek dôležitým prvkom v hlavičke webu alebo už cieľom kam odkazuje. Povedzme, že nesprávne zvýraznenie odkazu môže vyzerať nasledovne:
<a href="linka.html">

odkaz

</a>
Toto je absolútne nevyhovujúci odkaz, ktorému by ste sa mali jednoznačne vyhýbať. Vyhovujúci odkaz by mal vyzerať nasledovne:
<a href="hypertextovy-odkaz.html" title="Hypertextový odkaz">

Hypertextový odkaz

</a>
Odkazy na vašu stránku s iných webov pomáhajú byť stále vo vyššej pozícií hlavne, ak obsahujú popis. Príčiny špatnej vyhľadávanosti na internete môžu zapríčiniť aj mŕtve odkazy, ktoré je dobré zo stránky odstrániť čo najrýchlejšie. Každý vyhľadávač je iba stroj a všetky kombinácie vo vyhľadávaní závisia len zo štruktúry stránky optimalizovanej pre SEO ale existuje tu aj ľudský faktor, ktorý treba oživiť tiež. Na stránku sa vám užívatelia nedostanú pokým budú vaše odkazy, nadpisy a všetko možné nudné alebo nebudú vystihovať skutočný obsah webu. Určite musíte rozmýšľať aj nad tým ako odkaz nazvete, pretože napr, ak ide o kníhkupectvo nikto nebude hľadaj reťazec prečítajte si naše knihy ale ľudia sa radšej rozhodnú pre reťazec kníhkupectvo. Ak má vaša stránka kvalitný obsah, tak ľudia môžu začať odkazovať práve na vás. Vždy treba zvoliť výstižný názov odkazu. Čím viac ľudí bude na vás odkazovať , tak tým viac návštevníkov získate. Ak na vašu stránku bude odkazovať značná časť stránok zvýši sa vám aj hodnotenie webu. Hodnotenie webu využívajú vyhľadávače a majú pre to aj špeciálne názvy. Napr. Google je najpoužívanejší fulltextový vyhľadávač a používa GoogleRank. Jyxo používa JyxoRank ale jeho používanosť oproti Google je mizivá. Tieto ranky ale nemusia znamenať vaše zaradenie do vyšších pozícií vo vyhľadávačoch. Sú iba dobrá cesta k vášmu cieľu o vyššiu pozíciu. Niektoré vyhľadávače majú problém indexovať na stránke viac ako 100 hypertextových odkazov, takže je lepšie používať na stránke menší počet liniek. Zvýši to prehľadnosť a účel. Užívateľ by nemal byť zmätený ale to už by sme sa dostali k prístupnosti.

Nabudúce si povieme niečo o Google čo som sľúbil už minule.
Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: PaBi3 · Kategória: SEO, SEM · Dátum: 11.05.2005 14:51

Komentáre

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre.

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti