Toshiba Satellite P300-133

Satellite P300-133 je jedným z predstaviteľov najnovšieho modelového radu notebookov Toshiba, ktoré využívajú služby procesorov Core 2 Duo postavených už na novom jadre série Penryn. K tomu ďalej pripája 17-palcový širokouhlý displej spoločne s klávesnicu s numerickou časťou, slušne výkonnú diskrétnu grafickú kartu a zaujímavý dizajn.

Toshiba Satellite P300-133

Pár slov na úvod, špecifikácia

Spoločnosť Toshiba netreba priveľmi predstavovať. Ide o meno dobre známe nielen u nás, ale aj v zahraničí. Reputáciu si vybudovala najmä produkciou kvalitných notebookov zameraných pre široké spektrum zákazníkov. Celé jej notebookové portfólio je rozdelené do piatich základných kategórii. Séria Tecra smeruje do oblasti profesionálneho nasadenia, snaží sa teda uspokojiť požiadavky IT pracovníkov a ľudí vyžadujúcich výbornú spoľahlivosť a kvalitu spracovania. Ďalšia kategória, Portége, zahŕňa notebooky kombinujúce vlastnosti prenosných počítačov a Tablet PC. Členovia tejto skupiny teda disponujú minimálnymi rozmermi a maximálnou mobilitu tak dôležitou pre business triedu. Vďaka svojej výbave smerujú maximálne multimediálne notebooky Qosimo do rúk len tých najnáročnejších. Do „konzumnejšieho“ spotrebiteľského sveta potom smerujú modelové rady Satellite a Satellite Pro. Vďaka svojim vlastnostiam sa hodia pre nasadenie do kancelárii i do domácností ako malé multimediálne centrum. Keďže sa jednotlivé modely týchto sérií nie vždy nespoliehajú len na integrované grafické karty, môžu dobre poslúžiť na hranie (aj nových) hier.

Toshiba Satellite P300-133 spredu

Notebook Toshiba, s ktorým sa zoznámime v tejto recenzii patrí práve do spomínanej spotrebnej kategórie Satellite a je priamym nasledovníkom modelovej rady P200. Ide teda o dobre vybavený stroj, schopný uspokojiť požiadavky zákazníkov, ktorí si potrpia na multimediálnych vlastnostiach. Testovaný model je vybavený výkonným procesorom Intel Core 2 Duo T8300 s frekvenciou 2,4 GHz (800 MHz FSB, 3 MB L2 cache), 3 GB RAM, 320 GB-ovým pevným diskom a modernou grafickou kartou ATi Radeon HD 3650 s 512 MB vlastnej pamäte. 17-palcový displej disponuje rozlíšením 1440x900 WXGA+ (výhodám a nevýhodám tejto voľby sa budem venovať ďalej v recenzii). Samozrejmosťou je integrovaná webkamera s dnes najbežnejším rozlíšením 1,3 megapixelu s podporou rozoznávania tváre. Oproti predchodcovi je vidno zlepšenie predovšetkým v procesore, väčšej operačnej pamäti a výkonnejšej grafickej karte.

Hmotnosť nie je vôbec veľká, napriek tomu notebook jeho 3,35 kg predurčuje skôr k použitiu na stole ako na časté prenášanie. To sa ale samozrejme dalo od notebooku s takto veľkou uhlopriečkou očakávať.

Špecifikácia

Alternatívne verzie: Text PDF Voice
Autor: Richard Biely · Kategória: Ostatné · Dátum: 24.08.2008 17:00

Komentáre

#1 idandra E-mail
23.03.2009 16:53
...mala som tento model, dizajnovo je fakt vymakany...horsie je to s hardverom...ale nastastie mi vratili peniaze a kupila som si HP :)

#2 m@te Web E-mail
27.03.2009 16:56
neviem, ci aj tento ma taku hladku lesklu klavesnicu. Pisal som na takej a bolo to priserne. A taktiez tie velke buttony pod touchpadom - na stlacenie potrebovali viac sily ako by sa ziadalo.

#3 Ghostix E-mail
10.09.2009 19:48
No ja mam sice iny model ale dizajnovo vyzera fakt super, s hardwerom som spokojny jedinou nevyhodou je ze je stale zacapkany na spodnej casti...pokial vsak nemam mastne prsty na tej klavesnici nevydno vobec nic...a s buttony su podla mna super, jediny probem je podla mna s chaldenim kedze fajne pecie :D

Osobné údaje
Captcha
Odpíšte text z obrázku. Rozlišujú sa malé a veľké písmená.
Obsah
Možnosti